Σας ενημερώνουμε για ένα διαδικτυακό θερινό σχολείο που συνδιοργανώνεται από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και το Πανεπιστήμιο Texas A&M των Η.Π.Α.

Η θεματική των διαλέξεων αφορά προηγμένα συστήματα υλικών όπως σύνθετα υλικά, κράματα μνήμης σχήματος, τριδιάστατα εκτυπωμένα πολυμερή με δυνατότητα μνήμης, πορώδη υλικά κ.ά. Οι φοιτητές θα έχουν τη δυνατότητα να εμπλακούν σε ομαδικές δραστηριότητες για την επίλυση προβλημάτων με σκοπό να εφαρμόσουν τις γνώσεις που απέκτησαν και να αλληλεπιδράσουν με συμφοιτητές τους από άλλες χώρες.

Το περιεχόμενο των διαλέξεων απευθύνεται σε φοιτητές όλων των επιπέδων (προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς, υποψήφιους διδάκτορες), ενώ οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ανατρέξουν για πληροφορίες στο συνημμένο φυλλάδιο, καθώς και στην ιστοσελίδα: http://ams21.web.auth.gr/.

Εάν κάποιος φοιτητής/τρια ενδιαφέρεται να συμμετέχει, μπορεί να επικοινωνήσει με τον Dr. Θ. Θεοδοσίου.

Attachments:
Download this file (AMS2021 Flyer.pdf)AMS2021 Flyer.pdf[Ενημερωτικό θερινού σχολείου]0 kB