Καθώς μεγάλος αριθμός φοιτητών δεν έχουν κάνει δήλωση μαθημάτων, δίνεται παράταση έως και την Πέμπτη 15 Απριλίου 2021. Πέραν αυτής της ημερομηνίας δεν θα γίνει δεκτή εκπρόθεσμη δήλωση. Εάν δεν κάνετε δήλωση μαθημάτων δεν θα έχετε τη δυνατότητα συμμετοχής στις εξετάσεις ούτε στην προμήθεια συγγραμμάτων, όπου και εκεί πρέπει να κάνετε δήλωση έως τις 05-04-2021 (βλέπε προηγούμενη ανακοίνωση)

Κανόνες Δήλωσης μαθημάτων

Οι δηλώσεις μαθημάτων ακολουθούν υποχρεωτικά τους παρακάτω κανόνες:

1. Γενικοί κανόνες
  • Ο μέγιστος αριθμός δήλωσης μαθημάτων ανέρχεται σε εννέα (9) μαθήματα ανά εξάμηνο
  • Είναι υποχρεωτική η δήλωση κατά προτεραιότητα όλων των Υποχρεωτικών μαθημάτων αρχίζοντας από το μικρότερο προς τα μεγαλύτερα εξάμηνα τα οποία προηγούνται του εξαμήνου της δήλωσης.

Επιπλέον για το 2ο & 4ο εξάμηνο ισχύουν οι παρακάτω εξειδικευμένοι κανόνες

2ο εξάμηνο σπουδών

Οι φοιτητές δηλώνουν:

• Τα πέντε (5) Υποχρεωτικά μαθήματα του 2ου εξαμήνου
  • Το μάθημα «Σύνταξη Τεχνικών Κειμένων στην Αγγλική»

4ο εξάμηνο σπουδών

Οι φοιτητές δηλώνουν κατά προτεραιότητα:

• Μαθήματα του 2ου εξαμήνου που δεν έχουν περάσει
  • Το μάθημα «Σύνταξη Τεχνικών Κειμένων στην Αγγλική», εφόσον δεν το έχουν περάσει
  • Μαθήματα του 4ου εξαμήνου

Η δήλωση μαθημάτων γίνεται ηλεκτρονικά μέσω της Ηλεκτρονικής Γραμματείας https://euniversity.uth.gr/unistudent/ (απαραίτητη χρήση VPN)

Επισημαίνεται ότι η δήλωση μαθημάτων στην ηλεκτρονική γραμματεία δεν έχει σχέση με τη δήλωση-εγγραφή μαθημάτων σας στο eclass.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Συστημάτων Ενέργειας