information 1028789 640Καλωσήρθατε στο Τμήμα Συστημάτων Ενέργειας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Ιδρύθηκε το 2019 και είναι το πρώτο και μοναδικό τμήμα στην Ελλάδα που θεραπεύει αμιγώς ενεργειακά ζητήματα.

Πλοηγηθείτε στις σελίδες μας για να βρείτε τις πληροφορίες που σας ενδιαφέρουν. Σε κάθε περίπτωση μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Γραμματεία και το Προσωπικό του Τμήματος.

Υποψήφιοι

Αν σας ενδιαφέρει μια καριέρα στα Ενεργειακά Συστήματα, επισκεφτείτε τις σελίδες μας και βρείτε περισσότερες πληροφορορίες για τα προγράμματα σπουδών που προσφέρει το Τμήμα.

Φοιτητές

Όσοι ανήκετε ήδη στους φοιτητές του Τμήματος, μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα σπουδών σας, τα διδασκόμενα μαθήματα, τους καθηγητές και τις δραστηριότητες του Τμήματος.

Συνεργασίες

Αν σας ενδιαφέρει μια συνεργασία με το Τμήμα μας, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τα Μέλη ΔΕΠ ή τη Γραμματεία του Τμήματος.

Erasmus+

Το Τμήμα ενθαρρύνει και υποστηρίζει την κινητικότητα των φοιτητών μέσω του προγράμματος Erasmus+. Προϋποθέσεις για τη συμμετοχή και λεπτομέρειες για τη δράση, περιγράφονται στον
Κανονισμό Κινητικότητας (Erasmus+).